Praktizujúci Falun Gongu privítali nový rok pred čínskou ambasádou v Bratislave

Aj tento rok na Silvestra sa praktizujúci Falun Gongu zo Slovenska stretli vo večerných hodinách pred čínskou ambasádou v Bratislave, aby tam privítali nový rok 2019.

V prípade, že prenasledovanie Falun Gongu bude naďalej pokračovať, tento rok to bude už neuveriteľných 20 rokov, čo v Číne prenasledovanie Falun Gongu začalo. Zároveň sa neustále objavujú nové znepokojivé skutočnosti. Prenasledovanie pokračuje v nezmenenej podobne v mnohých provinciách v Číne a za posledný rok bolo zaznamenaných viac ako 800 praktizujúcich, ktorí boli odsúdení do väzenia za svoju vieru. Stále sa objavujú prípady praktizujúcich, ktorí umierajú po rokoch prenasledovania.

Aj tieto znepokojivé skutočnosti primäli praktizujúcich, aby si pripomenuli príchod nového roka tichou meditáciou a apelom na ČĽR za ukončenie prenasledovania.

Okoloidúci, ktorí chceli osláviť príchod nového roka reagovali na zhromaždenie pred ambasádou pozitívne a jeden z nich poznamenal, že už čítal aj literatúru Falun Gongu. Službukonajúci policajt zaželal po skončení zhromaždenia praktizujúcim v novom roku všetko dobré a praktizujúci vyjadril želanie, aby sa v tomto roku situácia v Číne zmenila a zhromaždenie tu už takto o rok nemuselo byť.

 

20190101 IMG 2891 small

Pokojná meditácia pred čínskou ambasádou v Bratislave

 

20190101 IMG 2883 small

Pokojná meditácia pred čínskou ambasádou v Bratislave

 

20190101 IMG 2886 small

Pokojná meditácia pred čínskou ambasádou v Bratislave

 

Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2020.

Search