18. rokov prenasledovania Falun Gongu v Číne: Petičná akcia v Bratislave

Uprostred noci 20. júla 1999, pod rúškom tmy, polícia po celej Číne vytiahla z postelí stovky obyčajných ľudí. Mnohí boli odvlečení do záchytných centier a väzení, niektorí boli surovo zbití a iní dokonca mučení k smrti.

Vo štvrtok 20. júla 2017 uplynie od začiatku tejto brutálnej kapitoly v Číne už 18 rokov. Po celom svete sa konajú sviečkové vigílie, pochody, pokojné protesty a ďalšie aktivity upozorňujúce na túto problematiku.

Aj na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa v stredu 19. júna stretli praktizujúci Falun Gongu z celého Slovenska, aby si pripomenuli, že v Číne je Falun Gong už 18 rokov tvrdo prenasledovaný. Akcia mala za cieľ upovedomiť ľudí o tomto prenasledovaní a pokúsiť sa prispieť k jeho zastaveniu.

Pani z Českej republiky už poznala Falun Gong z Velehradu, no tam ešte nestihla podpísať petíciu proti prenasledovaniu. Spravila tak však potom, ako uvidela petíciu v Bratislave.

Petíciu podpísala aj Charlotte z Francúzska, ktorá si hneď chcela cvičenia aj vyskúšať. Neučila sa ich sama, priviedla aj ďalších 3 priateľov. Vzala si tiež telefónne číslo na miestnu praktizujúcu, ak by ešte počas svojho pobytu mala časť prísť si zacvičiť.

Pani z Juhoafrickej republiky sa pristavila tiež, aby si vypočula fakty o prenasledovaní a následne podpísala aj petíciu.

Jeden turista, zverolekár zo Srí Lanky, veľmi ďakoval, že sa praktizujúci v tejto veci angažujú. Dodal, že to je vzácne a že ľudia v Alabame, USA, kde býva už 45 rokov, sú k týmto veciam čoraz pasívnejší.

Cvičiacich si všímali aj okoloidúce skupinky čínskych turistov. Jedna z nich, profesorka na univerzite v Pekingu, sa po objasnení pozadia prenasledovania Falun Gongu komunistickou stranou rozhodla zo strany vystúpiť.

Na petícii pribudlo v priebehu dňa niekoľko desiatok podpisov.

 

20170719 Bratislava IMG 1459 small

Okoloidúci pri podpise petície.

 

20170719 Bratislava IMG 1504 small

Charlotte z Francúzska (vľavo) sa učí 2. cvičenie Falun Gongu.

 

 

Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2020.

Search