Petičná akcia v Šali

V poslednú marcovú sobotu sa v meste Šaľa uskutočnilo petičné zhromaždenie, za účelom upozorniť obyvateľov tohto mesta na neľudské prenasledovanie miliónov nevinných ľudí, ktorí sa v Číne venujú meditačnej praxi Falun Gong. Keďže zatiaľ sa tejto téme média venujú len veľmi okrajovo, praktizujúci Falun Gongu vzali iniciatívu do svojich rúk a snažia sa pomôcť ukončiť prenasledovanie a zároveň o ňom informovať čo najviac ľudí, aby potom tlak verejnej mienky pomohol urýchliť zmenu situácie.

Niektorí okoloidúci si mysleli, že Čína ako ekonomicky silná krajina je ťažko ovplyvniteľná. Avšak najnovšie správy zo súčasnej Číny poukazujú na obrovské škandály vo vnútri vládnucej Čínskej komunistickej strany(ČKS). Špeciálne krídlo Ťiang Cemina v ČKS, ktoré v roku 1999 prenasledovanie Falun Gongu spustilo a v nasledujúcich rokoch stupňovalo do brutálnych rozmerov, čelí v tomto období veľkej kríze. Po oboznámení sa s týmito faktami väčšinou okoloidúci prikyvovali a uznávali, že aj vyjadrenie ich postoja má zmysel a mnohí podporil petíciu za ukončenie prenasledovania Falun Gongu v Číne.

Jeden pán sa pristavil a viac ako hodinu diskutoval s praktizujúcim o princípoch praxe. Ďalší okoloidúci, a najmä menšie deti, si odnášali lotosové kvietky, ako symbol čistoty. Celkove na petícii za sobotňajšie dopoludnie pribudlo niekoľko desiatok podpisov.

 

Ľudia pri podpise petície, Šaľa, 31.3. 2012.
 
Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2020.

Search