Deň ľudských práv v Bratislave

10. december je dňom, kedy medzinárodné spoločenstvo pred viac ako polstoročím vymedzilo základné práva, ktoré musia byť garantované všetkým ľuďom za všetkých okolností. Bola prijatá Všeobecná deklarácia ľudských práv. Tento deň sa stal dňom ľudských práv. Jednou z krajín, ktoré dokument podpísali bola Čína. V kontraste k tomu patrí dnes medzi najväčších porušovateľov ľudských práv na svete.

Článok 5 (VDLP): Nikto nesmie byť podrobovaný mučeniu alebo krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Praktizujúci Falun Gongu zo Slovenska sa rozhodli pripomenúť si tento deň petičnou akciou v Bratislave, na ktorej informovali o skutkoch, ktoré komunistický režim pácha na ľuďoch, ktorí sa Falun Gongu v Číne venujú. Títo ľudia sú zatváraní do pracovných táborov, prenasledovaní a mučení pre svoje presvedčenie. Okoloidúci sa pýtali a čudovali nad týmto nezmyselným prenasledovaním. Staršia pani, ktorá prechádzala okolo bez váhania podpísala petíciu na zastavenie prenasledovania so slovami: "Ani mi nemusíte veľa vysvetľovať. Ako malá som bola v koncentračnom tábore." Smutné skutočnosti z Číny oslovili aj mnoho ďalších príslušníkov staršej generácie. Milý starší pán si zaspomínal na časy komunizmu u nás a potláčanie katolíkov, pričom z peňaženky vytiahol drobučké sošky Panny Márie, ktoré tam nosil aj za oných ťažkých čias.

Počas dňa na petícii pribudlo ďalších asi 130 podpisov.

Akcia na podporu ľudských práv sa konala v tento deň aj v Košiciach.

 

Staršia pani pri podpise petície
 
Cvičiaci Falun Gongu predvádzajú cvičenia
 
Nasledovníci Falun Gongu pokračovali v akcii až do večerných hodín
 
Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2020.

Search