Petičná akcia v Bratislave

V sobotu 12. 9. sa v uliciach Bratislavy po čase znova uskutočnila petičná akcia s cieľom upozorniť na hrubé porušovanie ľudských práv v Číne. Čína je jedinou krajinou na svete, kde sa Falun Gong nemôže cvičiť verejne a slobodne. Jeho priaznivcom by totiž hrozilo kruté prenasledovanie v podobe nútených prác, väznenie a dokonca mučenie.

V tento teplý, no už takmer jesenný deň, sa slovenským praktizujúcim Falun Gongu znovu podarilo osloviť ďalších, ktorí o Falun Gongu ešte nepočuli. Mnohí boli hlboko pohnutí hroznými udalosťami, ktoré sa čínska vláda pokúša zastierať. No našli sa i takí, ktorí smutným faktom o prenasledovaní neverili. Naozaj je ťažké uveriť, že sa v 21. storočí môže stať, že človeka prenasledujú za jeho presvedčenie. Niektorí okoloidúci však okamžite pochopili o čo sa jedná a podporili snahy o dodržiavanie základných ľudských práv. Medzi nimi mladý muž, ktorý sa už dlhšie zaujíma o zločiny komunistických režimov. "Keď som čítal knihu Alexandra Solženicyna , Súostrovie Gulag, zdalo sa mi, že oproti praktikám komunistov, boli nacisti len neskúsení učni," emotívne zareagoval, keď videl desiatky fotiek nevinných tvárí umučených pod taktovkou komunistickej vlády v Číne.

Jedna staršia pani, ktorá prechádzala okolo, poznamenala: "Sledujem to v televízii, robíte dobrú vec." Petíciu podpísal aj starší pán, ktorý počas socialistickej vlády na Slovensku nemohol 20 rokov vykonávať novinárske povolanie.

Za dopoludnie tak pribudlo na petícii asi 50 podpisov.

 

2. cvičenie Falun Gongu
 
Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2019.

Search