10. výročie prenasledovania Falun Gongu v Číne

Pri príležitosti 10. výročia prenasledovania Falun Gongu v Číne zorganizovali slovenskí nasledovníci Falun Gongu týždenné turné po mestách na Slovensku. Turné začalo 20. júla v Bratislave na námestí SNP. Na akciu sa prišlo pozrieť aj niekoľko médií a v slovenskom rozhlase odznel rozhovor o prenasledovaní Falun Gongu v Číne.

Jeden okoloidúci starší muž poznamenal: "Bývam neďaleko čínskej ambasády a vídavam tam vaše protesty každý týždeň. Teraz som prišiel podpísať vašu petíciu a dúfam, že to pomôže." Za celý deň podpísalo petíciu viac ako 150 ľudí.

Akcia pokračovala v utorok v Trnave. Hoci bol deň veľmi horúci a na Hlavnej ulici sa nebolo kde ukryť pred slnkom, cvičenci pri predvádzaní cvičení nepoľavili. Mnoho ľudí sa pristavovalo a zaujímalo sa aj o filozofiu Falun Gongu.

V stredu pokračovala akcia v Nitre. Mladší aj starší občania sa pristavovali a zaujímali sa, ako prenasledovanie vzniklo a prečo už pokračuje desiaty rok. Mnohí nám vyjadrovali v našich snahách podporu. O akcii v Nitre informoval aj internetový časopis Nitriansky Patriot.

Vo štvrtok boli praktizujúci v Banskej Bystrici na námestí SNP a v piatok v Ružomberku. Mnoho ľudí pristavovalo pri cvičiacich a dve deti sa dokonca začali priamo na mieste učiť cvičenia. Veľa ľudí si odnášalo darček, malý lotosový kvietok.

Akcia bola zavŕšená v sobotu v Liptovskom Mikuláši. Pod petíciu sa tu podpísalo aj niekoľko okoloidúcich turistov.

Počas týždňového turné podpísalo petíciu viac ako 800 ľudí.

 

Bratislava, ľudia pri podpise petície
 
Bratislava, TV stanica robí zábery z akcie
 
Trnava, ľudia pri podpise petície
 
Trnava, ľudia pri podpise petície
 
Nitra, okoloidúci sa pristavujú pri stojanoch
 
Nitra, ľudia pri podpise petície
 
Banská Bystrica, ľudia pri podpise petície
 
Banská Bystrica, deti si čítajú letáčik
 
Banská Bystrica, deti si berú záložku do knihy.
 
Ružomberok, ľudia pri podpise petície.
 
Ružomberok, ľudia pri podpise petície.
 
Liptovský Mikuláš, turisti pri podpise petície
 
Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2019.

Search