Petičná akcia v Poprade

V sobotu 21. augusta 2021 sa v Poprade uskutočnila petičná akcia, ktorej cieľom bolo oboznámiť ľudí s prenasledovaním praktizujúcich Falun Dafa v Číne.

Falun Dafa je kultivačná prax mysle a tela, ktorú čínsky komunistický režim prenasleduje už od roku 1999.

Podobné petičné akcie prebiehajú po celom svete a ich cieľom je vytvoriť medzinárodný tlak na Čínu, aby dodržiavala medzinárodné záväzky v oblasti ľudských práv a ukončila prenasledovanie Falun Gongu.

Akcia v Poprade nadväzovala na podobné akcie v iných mestách na Slovensku, a aj niektorí okoloidúci sa s nimi už stretli. Jedna pani, povolaním učiteľka, sa pristavila pri petičnom stolíku a povedala, že si všimla podobnú petičnú akciu pred pár dňami v Trnave, ako aj na výlete s deťmi v Londýne, pri návšteve Chinatownu. Nakoniec podpísala aj petíciu a poďakovala sa za lotosový kvietok.

Ďalší pán, bývalý riaditeľ Tatrasvitu, bol tiež pohnutý faktom, že v dnešných dňoch prebieha takéto kruté prenasledovanie. Podpísal petíciu a vyjadril nádej, že sa prenasledovanie raz skončí.

Mladá žena sa spolu so svojou mamou tiež pristavila pri petičnom stolíku. Zaujímala sa hlavne o dokumentárny film „Human Harvest“ („Člověk na prodej“, ktorý uviedla ČT). Film sa týka násilných odberov orgánov z tiel praktizujúcich Falun Dafa a je ho možné pozrieť si na platforme Vimeo. Tiež sa zaujímala o samotnú meditačnú prax Falun Gong; nakoniec spolu s mamou podporili svojimi podpismi aj petíciu.

 

20210822 Poprad 2
Petičná akcia v Poprade

 

20210822 Poprad 1
Petičná akcia v Poprade