Séria petičných akcií pokračuje v Nitre

V sobotu 26. júna sa v Nitre na Štefánikovej triede uskutočnila petičná akcia, ktorú zorganizovali nasledovníci Falun Gong z blízkeho okolia. Upozorňovali tu na kruté prenasledovanie, ktorého sa komunistický režim v Číne dopúšťa voči praktizujúcim Falun Gongu.

S petíciou už tento rok navštívili Topoľčany, Komárno, Dunajskú Stredu, Nové Zámky, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Zlaté Moravce a budú pokračovať v ďalších mestách. Petícia žiada prezidentku SR, aby vyzvala predstaviteľov Čínskej ľudovej republiky k okamžitému zastaveniu prenasledovania ľudí, ktorí sa venujú kultivačnej metóde Falun Dafa (Falun Gong) v Číne.

Na petičnej akcii oslovoval okoloidúcich aj pán Viet zo Šurian, ktorému Falun Gong pomohol vrátiť sa do normálneho života. Ako sám hovorí: „Na Slovensku žijem už 34 rokov, s Falun Gongom som sa zoznámil koncom marca 2018, keď som s onkologickým ochorením ležal v nemocnici v Bratislave. Navštívila ma jedna vietnamská kamarátka, priniesla mi knihy o Falun Gongu a odporučila mi ho cvičiť.“

Pán Viet začal s cvičením hneď v nemocnici a hoci na začiatku nedokázal ani chodiť, postupne sa to zlepšovalo a teraz už funguje normálne. Po približne 2 mesiacoch vyšetrenia v nemocnici ukázali, že nádor zmizol. Následné vyšetrenia a kontroly len potvrdili tento výsledok. „Naposledy som bol na vyšetreniach tento mesiac a minulý týždeň som sa dozvedel, že výsledok je výborný,“ hovorí pán Viet s úsmevom, podávajúc pritom letáčik o Falun Gongu okoloidúcim.

K pánovi Viet sa v cvičení pridala aj jeho manželka. Začala na odporučenie svojho manžela ešte počas jeho pobytu v nemocnici, a keď sa vrátil domov, cvičili už spolu. Na petičnú akciu prišla spolu s ním.

K akcii v Nitre sa pripojil, aby sa viac ľudí dozvedelo o tom, čo sa deje v Číne. To, že Falun Gong ľuďom pomáha, rád rozpovie aj prostredníctvom vlastného príbehu.

 

 

Nitra 20200626 DSC 1875
Okoloidúci pri podpise petície

 

Nitra 20200626 DSC 1881
Petičná akcia Falun Gong

 

Nitra 20200626 DSC 1887
Pán Viet na petičnej akcii Falun Gong