13. máj, svetový deň Falun Dafa

13. máj je pre praktizujúcich Falun Dafa významným dňom. Je to deň, keď bolo verejnosti sprístupnené učenie Falun Dafa, alebo aj Falun Gongu.

Tento rok sme si pripomenuli tento svetový deň na východe Slovenska, v Prešove. Všetko prebiehalo veľmi pokojne a hladko. Atmosféra bola vynikajúca. Okoloidúci prejavovali záujem o cvičenia, ale aj všeobecne o učenie Falun Dafa. Objasňovanie prenasledovania a týrania ľudí cvičiacich Falun Gong v Číne bolo pre mnohých šokujúce a neuveriteľné. Nechýbala ani petícia na podporu ľudských práv, ktorú podpísalo viac než sto okoloidúcich, súcitiacich s osudmi praktizujúcich Falun Gongu v Číne.

Pri objasňovaní pravdy sme nezabúdali ani na cvičenia sprevádzané príjemnou cvičebnou hudbou. Poniektorých upútali práve tie, keďže pôsobili veľmi ladne a pokojne.

Mnohí sa zaujímali o ich účinnosť a pýtali si kontakty na cvičebné miesta, aby sa sami prišli presvedčiť, aké zmeny môžu tieto cviky priniesť do ich života. Cvičebné miesta sa nachádzajú v rôznych kútoch Slovenska a sú všetky bezplatné.

Ulicami Prešova sa v tento deň rozliehal veselý smiech a hlasná vrava maturantov. Aj v ich radoch sme našli veľkú podporu a porozumenie.

V našich srdciach z tohto slnečného dňa ostal príjemný pocit. Opäť sa nám podarilo medzi ľuďmi otvoriť otázku problematiky prenasledovania Falun Dafa v Číne a zapáliť aspoň maličkú iskierku uvedomenia si, aký vzácny a dôležitý je ľudský život.

Košice

Po prezentovaní Falun Dafa v Prešove sme pokračovali na druhý deň v Košiciach. V piatok 14. mája nám síce počasie až tak neprialo, avšak naše odhodlanie zostať na Hlavnej ulici pri súsoší Imacullaty bolo i naďalej neoblomné. Verili sme, že krutú pravdu o prenasledovaní budeme schopní odhaliť čo najväčšiemu počtu ľudí.

Podmienky na objasňovanie boli priaznivé - ešte sme len postavili stolík s petíciou a prišli mestskí policajti kvôli oprávnenej kontrole, či máme povolenie tam byť. Zvedavosť im nedovolila len tak odísť, a tak odchádzali s informáciami a s letáčikom v ruke. Ich prítomnosť prilákala ďalších zvedavcov, a už sa na papieri objavilo päť podpisov. Potom prichádzali ďalší a ďalší.

Ani v Košiciach maturanti nezaháľali a ich hlasná prítomnosť sa rozliehala miestnymi ulicami. Aj v ich radoch sme našli podporu a mnohí z nich si od nás odnášali záložky s kontaktmi na cvičenie.

Keď sa spustil hustý dážď, zachraňovali sme čo sa dalo a nad stolíkom s petíciami sme držali dva veľké dáždniky. Aj v tom lejaku k nám ale prichádzali ľudia a podpisovali petíciu pod kvapkami dažďa.

Poprad

Sobotné ráno 15. mája sme putovali do Popradu. Počasie tento deň bolo priaznivé, slniečko vykúkalo spoza mračien, jeho teplé lúče boli povzbudením po predchádzajúcom upršanom dni.

Námestie v Poprade bolo pokojné, no zo začiatku boli ľudia trocha váhaví a opatrní. Avšak po tom, čo sme pustili hudbu a začali cvičiť, sa na naše miesto začali zbiehať príjemné zhluky zvedavcov.

Otázok bolo neúrekom, predali sme aj knihu a DVD s pokynmi na cvičenie Falun Gongu. Atmosféra bola veľmi príjemná a záujemcov o cvičenie v Poprade bolo dostatok. Samotný horský vzduch bol taký svieži, že sme odtiaľ odchádzali s veľkou ľahkosťou na tele i na duši.

Počas štyroch hodín sa podarilo vyzbierať takmer sto podpisov. Rozdali sme aj zopár lotosových kvietkov a záložiek pre zvedavé detičky. Už sa tešíme na ďalšiu akciu v Poprade.

 

Prešov, meditácia
 
Prešov, okoloidúci pri informačných plagátoch
 
Deti si berú letáčiky
 
Poprad, okoloidúci pri informačných stojanoch