Vyše 70 ročná praktizujúca zomrela následkom neľútostného prenasledovania.

(Clearwisdom.net) Pani Zhang Yuelan je bývalou lekárkou z nemocnice v provincii Shandong. V minulosti ju trápili rôzne zdravotné ťažkosti ako vysoký krvný tlak, ťažkosti s krčnou chrbticou, cukrovka, artritída a ďalšie. Následkom toho sa o seba nemohla postarať. V roku 1997 jej istý praktizujúci Falun Dafa navrhol, aby sa zúčastnila 9-denného seminára. Keď si pani Zhang pozrela video s prednáškami Majstra Li, dokázala sa normálne postaviť a odísť domov. Ostatní sa čudovali, ako to, že pani Zhang môže chodiť. Ako pokračovala v učení sa Falun Dafa, jej choroby zmizli jedna po druhej. Takto na vlastnej koži zažila úžasnú ľahkosť svojho tela. Tento zázrak šokoval všetkých jej kolegov v nemocnici.

V júli 1999 začalo prenasledovanie Falun Gongu. Deň pred 20. júlom (deň začatia prenasledovania) bola pani Zhang cvičiť vonku spolu s ostatnými. Cestou domov ju zatkli a uväznili v hoteli Wei-an na tri dni. Odvtedy bola jej osobná sloboda obmedzovaná. Policajní agenti ju najprv na desať dní uväznili v domácom väzení. Čínska komunistická strana (ČKS) ju držala v zajatí brutálne ju týrala.

24. februára šla pani Zhang apelovať do Pekingu. Bola zatknutá a uväznená na 15 dní. Keď o nejaký čas mala ČKS zjazd, pani Zhang šla do Pekingu apelovať opäť. Znovu ju zatkli a uväznili. Policajt menom Du Jianyong z mesta Anqiu ju policajnými pútkami spojil s ďalšou praktizujúcou. Potom ju kopal a nadával jej.

27. októbra bola pani Zhang zatknutá pri rozdávaní informačných materiálov o Falun Gongu. Odviezli ju do záchytného centra mesta Anqiu. Na protest začala držať hladovku. Spútali ju na rukách aj na nohách na 15 dní. Jeden celý deň ju násilne kŕmili na železnej stoličke. Na 17. deň hladovky ju previezli do Ženského tábora nútených prác v Jinane, kde ju však odmietli prijať. Následne ju odviezli do iného tábora nútených prác v meste Zibo, kde ju kvôli zdravotnému stavu tiež odmietli. Opäť ju teda previezli nazad do záchytného centra. Odtiaľto ju po ďalších troch dňoch hladovky prepustili.

Cestou domov na ňu dohliadali policajti a zamkli ju doma na jeden mesiac. Nakoniec pani Zhang z domáceho väzenia ušla a odsťahovala sa ďaleko preč, aby sa tak vyhla zlému zaobchádzaniu. 13. júna 2001 ju polícia zatkla v jej prenajatom dome a vzala jej peniaze a majetok v hodnote 20 000 jenov. Ďalšie tri roky pani Zhang väznili v pracovnom tábore.

Prvých päť dní v tábore jej bránili v spánku. Dozorcovia sa pri nej striedali, a po pokúšali sa jej vymyť mozog. Počas troch rokov, ktoré pani Zhang trpela v pracovnom tábore, jej zamestnávateľ zastavil vyplácanie dôchodku.

On July 9, 2008, several officers tried to arrest her at her home. Ms. Zhang had just broke her leg. Officers saw that her injury was very serious, so they had to leave her at home but assigned local police to watch her 24 hours per day. Her son and daughter-in-law were also home. They kept any other Falun Dafa practitioners from visiting her. Ms. Zhang had no personal freedom at all and later on could not eat and became very thin. She died around August 15, 2008, during the Olympics.

9. júla 2008 do jej domu vtrhli znova policajti, práve v čase, keď mala pani Zhang zlomenú nohu. Keď videli jej ťažké zranenie, nemohli ju zatknúť, no uvalili na ňu ďalšie domáce väzenie. Sledovali ju 24 hodín denne. Nedovoľovali jej žiadne návštevy iných praktizujúcich. Pani Zhang stratila akúkoľvek osobnú slobodu. Postupne nemohla prijímať potravu a stratila na váhe. Pani Zhang zomrela okolo 15. augusta 2008 počas Olympijských hier.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2008/9/11/100567.html