XIX. Palócke dni vo Fiľakove

V dňoch 14. - 16. augusta 2009 sa konali v malom mestečku na juhu stredného Slovenska - vo Fiľakove - XIX. Palócke dni. Pestrá paleta kultúrno-spoločenských programov určite príjemne prekvapila každého náhodného návštevníka Fiľakova. Séria kultúrnych podujatí bola zahájená v Bebekovej veži zrekonštruovaného Fiľakovského hradu otvorením výstavy "Hrad svetov" a medzinárodným artfoto festivalom. Ďalej pokračovala divadelnými predstaveniami a koncertmi populárnych hudobných skupín. Veľkým lákadlom boli aj kultúrne a hudobné podujatia pre deti.

Praktizujúci Falun Gongu sa zúčastnili týchto slávnostných dní, aby účastníkom podujatia predstavili jedinečnú metódu zušľachťovania mysle a tela, ktorú mnohí ľudia už poznajú pod zvučne znejúcim názvom Falun Gong. Hlavné princípy tejto kultivačnej metódy "Pravdivosť - Súcit - Znášanlivosť" a pravidelné vykonávanie série piatich cvičení systému prinášajú človeku neoceniteľnú vnútornú rovnováhu a zlepšenie zdravotného stavu. Druhým dôvodom našej návštevy bolo, aby sme ľuďom porozprávali aj o krutom prenasledovaní praktizujúcich Falun Gong v Číne. Je pravdou, že toto prenasledovanie súčasným komunistickým režimom Číny trvá už desať rokov, ale pevne veríme v rýchle ukončenie takéhoto žalostného stavu.

Mnoho ľudí sa pristavovalo pri petičnom stolíku s tým, že vedia o Falun Gongu a podpísali už aj petíciu v mestskej tržnici alebo na internete. Iní podpísali petíciu po návrate z kultúrneho alebo iného podujatia, potom ako si prečítali informácie na letáčiku. Niektorí tiež vedeli o demonštrácii ľudsko-právnych aktivistov na podporu ľudských práv v Číne, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti návštevy čínskeho prezidenta na Slovensku a podporili nás podpisom petície. Mnohí z okoloidúcich boli prekvapení, ako v dnešnej dobe demokracie a pokroku môže existovať takéto kruté prenasledovanie a prečo s tým spoločenstvo demokratických štátov za tie roky nič nespravilo. Veľmi veľa malých detí sa pristavovalo, s veľkým záujmom sledovalo video o prenasledovaní a pýtalo sa, že prečo tých ľudí bijú, veľmi sa divili. Situácia im bola vysvetlená tak, aby pochopili svojim detským rozumom čo sa deje. Najviac sa tešili z krásnych farebných lotosových kvietkov, kvietkov šťastia.

Na petícii pribudlo 130 podpisov.

 

Deti pri stolíku Falun Gongu
 
Ľudia pri pri podpise petície
 
Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2020.

Search