Petičná akcia: Týždenné turné po slovenských mestách

V týždni od 9. do 14. júla sa uskutočnilo turné praktizujúcich Falun Dafa po mestách na západnom a strednom Slovensku, s cieľom upovedomiť verejnosť o prenasledovaní Falun Gongu v Číne a podporiť petíciu proti prenasledovaniu Falun Gongu adresovanú našim štátnym predstaviteľom, aby otvorili túto otázku pri rokovaniach s čínskou stranou.

Turné sa začalo už 5. júla, výstupom na tatranský štít Rysy. Kedysi na toto miesto smerovali stovky mládežníkov v rámci komunistických výstupov na Rysy. Praktizujúci Falun Dafa vystúpili na vrchol a venovali tam niekoľko minút krátkej meditácii a pietnej spomienke na obete komunizmu.

V pondelok 9. 7. navštívili praktizujúci Trenčín, nasledujúci deň Žilinu, ďalej Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Banskú Bystricu a Zvolen. Počas týždennej akcie na petícii proti prenasledovaniu pribudlo asi 1100 podpisov. Miestne médiá v Trenčíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a Banskej Bystrici sa o akciu zaujímali a priniesli o nej správy. Primátori miest Žilina, Ružomberok a Liptovský Mikuláš, si vypočuli príbeh prenasledovania Falun Gongu v Číne a zaželali praktizujúcim veľa úspechov v ich snahách. Primátor mesta Ružomberok vyjadril nesúhlas podpísaním petície proti prenasledovaniu.

Väčšina ľudí po zhliadnutí obrázkov pristupovala k petícii a podpisovala ju. Najčastejšou otázkou asi bolo: "Prečo prenasleduje čínska vláda Falun Gong?" Nuž, naozaj nie je ľahké vysvetliť toto iracionálne prenasledovanie dobrých ľudí, ktoré vzniklo zo žiarlivosti a strachu o moc či popularitu bývalého čínskeho vodcu Ťiang Ce-mina, ktorý využil celý aparát komunistickej strany na prenasledovanie Falun Gongu.

"Toto sa nedialo ani za nacistického Nemecka," povedala jedna staršia pani so slzami v očiach, "nevidím síce dobre, ale idem vám podpísať petíciu. Povedzte mi, čo mám kde napísať... Som veľmi smutná z toho, čo vidím."

Tisíce ľudí si odnieslo letáčik o prenasledovaní a stovky ľudí si vypočuli príbeh Falun Gongu priamo od praktizujúcich. Ľudia uvažovali o spôsoboch, ako pomôcť a zaujímali sa, koľko podpisov treba dohromady na petícii, aby mala účinok.

Niektorí ľudia si brali aj viac letáčikov - pre svojich známych či priateľov. Hoci u niektorých ľudí sa spomienky na komunizmus u nás viazali skôr s relatívne dobrou ekonomickou situáciou ľudí, väčšina ľudí odmietala zločiny, ktorých sa komunistický režim dopúšťa v Číne pri prenasledovaní Falun Gongu.

Deti sa často pristavovali pri cvičiacich a napodobňovali ich pohyby. Niektoré pomáhali praktizujúcim rozdávať aj letáčiky. Veľa detí si odnášalo papierový lotosový kvietok, symbol čistoty a krásy Falun Dafa.

Súčasťou akcií boli aj "Siluety obetí komunizmu", kde ľudia mohli vyjadriť svoj súcit s obeťami komunizmu tým, že obkreslili svoje telo na chodník. Tieto siluety potom ešte viac pútali okoloidúcich, ktorí pristupovali bližšie a čítali si ďalšie informácie o prenasledovaní.

 

Plagát s fotkami obetí prenasledovania Falun Gongu roztiahli praktizujúci na štíte Rysy
 
Transparent "Falun Dafa je dobrý" na štíte Rysy
 
Trenčín - okoloidúci podpisujú petíciu
 
Trenčín - Deti si skúšajú cvičenia, neodradil ich ani dážď
 
Žilina - okoloidúci podpisujú petíciu
 
Žilina - okoloidúci podpisujú petíciu
 
Ružomberok - staršia pani podpisuje petíciu
 
Ružomberok - okoloidúci pri stolíku s petíciou
 
Liptovský Mikuláš - okoloidúci podpisujú petíciu
 
Banská Bystrica - okoloidúci pri plagátoch s informáciami o prenasledovaní
 
Banská Bystrica - okoloidúci sa pristavujú pri cvičiacich
 
Zvolen - malé dievčatko si pozerá obkreslenú siluetu na zemi
 
Zvolen - 2. cvičenie
 
Zvolen - okoloidúci podpisujú petíciu
 
Pin It
© Copyright Slovenská Asociácia Falun Gong 2019.

Search