Zobrazenie metód mučenia používaných na prenasledovanie praktizujúcich Falun Gongu

(Clearwisdom.net) Kvôli Jiang Zeminovmu príkazu "fyzicky zničiť" Falun Gong praktizujúci Falun Gongu pretrpeli veľa druhov mučenia. Režim použil všetky spôsoby mučenia na eskalovanie duševného prenasledovania, aby praktizujúcich Falun Gongu prinútili vzdať sa praktizovania, podpísať "tri vyhlásenia" (Vyhlásenie garancie, vyhlásenie vzdania sa, vyhlásenie kritiky) a vzdať sa ich viery.

Tento článok zahŕňa
1. Zobrazenie metód mučenia používaných na prenasledovanie praktizujúcich Falun Gongu (Číslo 31) - Zamknutie k pozemnej obruči (Fotografia)
2. Kresby mučiacich techník - Číslo 32: Zámerné dusenie
3. Ilustrácie mučiacich metód používaných v čínskych záchytných centrách a nútených pracovných táboroch, časť 1
4. Zobrazenie metód mučenia používaných v čínskych záchytných centrách a nútených pracovných táboroch, časť 2
5. Kresby: Spomienky umelkyne na jej život vo väzení a na nútené kŕmenie
6. Kresba mučiacej techniky: Ženský nútený pracovný tábor Maojiashan v meste Chongqing nútene kŕmi a vstrekuje praktizujúcim Falun Dafa drogy
7. Ženský nútený pracovný tábor Maojiashan v meste Chongqing vešia praktizujúce Falun Dafa za putá na dlhý čas (Obrázok)
8. Zobrazenie mučiacich techník a metód používaných na praktizujúcich zadržaných v záchytnom centre Jinzhou, v meste Dalian, provincia Liaoning
9. "Zavesenie suda" - mučiaca metóda používaná policajtmi mesta Dalian na prenasledovanie praktizujúcich Falun Dafa (Obrázok)
10. Zobrazenie metód mučenia v mužskom pracovnom tábore Wangcun v provincii Shandong.
11. Obrázky: Tri typické metódy používané na mučenie praktizujúcich Falun Gongu
12. Praktizujúce v nútenom pracovnom tábore Xin'an v Beijingu sú šokované a pichané elektrickými ihlami v špeciálne navrhnutej mučiacej komore.
13. Železná stolička používaná Jiang Zeminovým režimom na mučenie praktizujúcich

1. Zobrazenie metód mučenia používaných na prenasledovanie praktizujúcich Falun Gongu (Číslo 31) - Zamknutie k pozemnej obruči (Fotografia)

Pri tomto mučení sú ruky obete v putách a nohy sú zviazané.

Číslo 1 na obrázku ukazuje putá. Sú tam dva krúžky, ktoré sú spojené 15-cm dlhou reťazou. Keď už sú ruky vložené do krúžkov, bezpečnostná skrutka ich stiahne tak, aby sa už ruky nemohli vyslobodiť.

Číslo 2 sú okovy. Dva menšie krúžky na oboch koncoch sa používajú na upevnenie nôh obete. Tri väčšie oválne krúžky, každý 30-cm dlhý, 20-cm široký a 5-cm hrubý, spájajú dva menšie krúžky na oboch koncoch. Keď už sú nohy vložené do menších krúžkov, bezpečnostná skrutka ich stiahne tak, že nohy nemôžu byť vyslobodené.

Číslo 3 je pozemný krúžok. Tento krúžok je upevnený k zemi. Putá, okovy a základný krúžok sú spolu spojené a upevnené k zemi. Takto mučená môže obeť iba sedieť a je nemožné ľahnúť si. Policajt takto často uzamyká praktizujúcich na niekoľko dní. Ak chcú praktizujúci použiť toaletu alebo sa najesť, potrebujú pomoc ostatných ľudí. V zime obeti nie je dovolené mať oblečené teplé oblečenie.

Väčšina ľudí by sa normálne zrútila pod takýmto mučením za menej ako dva týždne.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/7/7/49945.html
Čínska verzia: http://www.minghui.ca/mh/articles/2004/6/22/77647.html

2. Kresby mučiacich techník - Číslo 32: Zámerné dusenie

Zámerné dusenie je jednou z mučiacich techník používaných vo vypočúvacích a mučiacich miestnostiach, nútených pracovných táboroch a v miestnostiach na vymývanie mozgov štátneho bezpečnostného útvaru v Číne. Používa sa bežne na praktizujúcich Falun Gongu, ktorí sa odmietajú vzdať svojej viery.

Policajt umiestni plastové vrecko na hlavu praktizujúceho, aby nemohol dýchať. Potom praktizujúceho kopú a bijú, zatiaľ čo mu dávajú šoky elektrickými obuškami. Táto mučiaca technika je extrémne krutá a obete mučenia môžu ľahko zomrieť na zadusenie.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/7/25/50633.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2004/6/23/77715.html

3. Ilustrácie mučiacich metód používaných v čínskych záchytných centrách a nútených pracovných táboroch, časť 1

1. "Podopieranie lietadla": Vedúci kriminálnych ciel na podnet policajtov a dozorcov väzenia často používajú túto mučiacu metódu na praktizujúcich. Toto mučenie vyžaduje, aby sa praktizujúci predklonili, zatiaľ čo ich nohy sú vystreté. Potom, s nohami tesne spolu, sú ramená vykrútené do najvyššej možnej polohy, s rukami dotýkajúcimi sa steny. Ak to praktizujúci nemôžu vydržať, väzni v celách a pôvodcovia mučenia sa spoja, aby ich bili. (Obrázok 1)

Policajti často používajú túto metódu, aby bili a mučili praktizujúcich a prinútili ich vzdať sa svojej viery. Zlí ľudia používajú elektrické obušky, gumové rúrky a palice "vlčích zubov" na bitie praktizujúceho. Urážky a bitie praktizujúcich žien sú často oveľa krutejšie. (Obrázok dole)

3. "Tigria lavica" je tiež jednou z mučiacich metód používanou na praktizujúcich. Kolená praktizujúcich sú pevne zviazané na "Tigrej lavici" (malá železná lavica). Pod nohy a členky praktizujúcich sú často vkladané nejaké tvrdé predmety, aby bolo pre nich ešte ťažšie toto týranie vydržať. (Obrázok 3)

Túto mučiacu techniku som sám zažil. Používa sa na mučenie praktizujúcich, ktorí držia protestnú hladovku a ktorí sa nepoddávajú žiadnym nezmyselným požiadavkám. Praktizujúci, ktorí držia hladovku, sú priviazaní na "Posteľ mŕtveho", takže rukami a nohami nemôžu hýbať. Dozorcovia väzenia a väzni ich nútene kŕmia používajúc metódu "dodávania výživy cez nos". Veľa praktizujúcich takto prišlo o život.

"Posteľ mŕtveho" alebo "Doska veľkého znaku"

5. "Sedenie na Trojuholníkových železných hranolčekoch": Táto mučiaca metóda bola opísaná praktizujúcimi, ktorým sa podarilo uniknúť zo zlých miest, záchytných centier a nútených pracovných táborov. Po sedení na železných hranolčekoch sedacia časť praktizujúcich krváca a neustále hnisá.

6. "Elektrický obušok" je najčastejšie používanou mučiacou metódou policajtmi a dozorcami väzenia na prenasledovanie praktizujúcich. Elektrické obušky vysokého napätia (30.000 voltov) sa používajú na šokovanie na najcitlivejších miestach praktizujúcich, ako sú jazyk, koreň ucha, stredná časť chodidla, stred dlane na ruke, prirodzenie, bradavky. Niekedy sa na mučenie praktizujúcich používajú naraz viaceré obušky.

7. Zažil som takéto mučenie: Okovy na nohách sú kombinované s putami na rukách. Jedna ruka je pripútaná k druhej medzi nohami. Okovy vážia viac ako 10 kíl. Policajti týrajú odhodlaných praktizujúcich týmto spôsobom dlhý čas. Praktizujúci, ktorí sú takto mučení, nemôžu ísť spať, prejsť sa, postaviť sa, použiť toaletu alebo sa najesť. Musia sa pohybovať v polovičnom drepe a v predklone.


8. "Nesenie meča na chrbte" je jednou z najkrutejších metód mučenia praktizujúcich. Policajti v záchytných centrách a nútených pracovných táboroch používajú toto neľudské mučenie na prenasledovanie praktizujúcich, aby im zabránili robiť cvičenia alebo keď praktizujúci neplnia nezmyselné požiadavky dozorcov. Táto poloha spôsobuje neznesiteľnú bolesť, ktorá sa objaví obvykle do 20 minút. Polícia však takto spútava praktizujúcich až na 4 hodiny.

9. "Zviazanie povrazmi" je ďalšou metódou neľudského mučenia používanou na praktizujúcich počas vypočúvania a počas prenasledovania v nútených pracovných táboroch, záchytných centrách a policajných oddeleniach, ktoré patria pod Jiang Zeminov kriminálny režim. Človek je zavesený na lane z vyššieho miesta, s rukami pevne zviazanými za chrbtom, s oboma nohami nad zemou alebo len prstami na nohách sa zľahka dotýka zeme. Niekedy sú na lane ostne. Keď je lano pevne stiahnuté, zareže sa do kože, čo je extrémne bolestivé. "Jedno zavesenie" znamená jedno dotiahnutie povrazu. Ako krutý trest sa toto mučenie používalo najviac dvakrát na zločincov, ktorí sa pokúsili uniknúť zo záchytných centier. Policajti však zväzujú povrazom praktizujúcich aj 8 alebo 9 krát. Je to skutočne neľudské.

10. "Putá za chrbtom." Aby praktizujúcim zabránili vykonávať cvičenia, policajti spútajú ruky praktizujúcich za chrbtom na dlhý čas. Keď sú takto zviazaní, praktizujúci nemôžu použiť toaletu, nemôžu jesť ani spať. (Obrázok 10)

11. "Uväznenie na samotke" je jednou z mučiacich metód používanou na kruté prenasledovanie praktizujúcich. Výška miestnosti je nižšia ako výška človeka. Šírka a dĺžka miestnosti spôsobuje, že človek sa nemôže vystrieť a nemôže si ani ľahnúť. Okrem malých dverí sú všetky otvory pevne zatvorené. Dovnútra nesvieti žiadne svetlo. Praktizujúci sú zatvorení v týchto malých celách, pretože sú rozhodnutí hovoriť pravdu a nepoddať sa nezmyselným požiadavkám. Niekedy sú takto zatvorení 120 dní. Sú duševne a fyzicky mučení. (Obrázok 11)

12. Praktizujúci Falun Dafa, ktorí unikli z týchto miest zla hovoria, že v celách často počuli nárek z chodby a často po celých telách praktizujúcich Falun Dafa videli krvavé podliatiny, z ukrutného bitia. Niektorí praktizujúci omdleli, a potom ich odtiahli zlí dozorcovia, policajti alebo väzni - zločinci. Životné podmienky praktizujúcich sú neisté. (Obrázok 12)

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2001/11/24/16156.html
Čínska verzia: http://www.minghui.ca/mh/articles/2001/11/23/20186.html

4. Zobrazenie metód mučenia používaných v čínskych záchytných centrách a nútených pracovných táboroch, časť 2

V čínskych pracovných táboroch a záchytných centrách sú praktizujúci Falun Dafa neustále podrobovaní krutému mučeniu. Podľa praktizujúcich, ktorí unikli z týchto miest zla, okrem používania rôznych mučiacich nástrojov a šokovania praktizujúcich elektrickými obuškami, polícia často podnecuje kriminálnych väzňov, aby bili praktizujúcich, a potom na nich lejú studenú, špinavú vodu. Polícia dokonca hucká strážnych psov, aby útočili na praktizujúcich Falun Dafa!

Polícia udeľuje prísne telesné tresty, aby prinútila praktizujúcich Falun Dafa prezradiť iných praktizujúcich a takzvané organizácie a aktivity, vzdať sa svojej viery a napísať "vyhlásenie vzdania sa". Ak praktizujúci neurobí čo sa očakáva, polícia, s pomocou väzňov, používa mučiacu metódu známu ako "Vbíjanie bambusových paličiek" (Policajt vbíja kladivom ostré bambusové paličky pod nechty praktizujúcich. Počas vbíjania sú nechty úplne odtrhnuté. Keďže nechránená časť nechtov je veľmi citlivá, proces vbíjania kladivom vyvoláva neznesiteľnú bolesť, ktorú nie je možné opísať. Polícia začína s vbíjaním bambusových paličiek do jedného prsta. Ak sa praktizujúci stále odmieta podrobiť jej vôli, polícia potom vbíja bambusové paličky do ďalších prstov, až pokým nezmrzačia všetkých desať prstov). Ktokoľvek je podrobený tomuto mučeniu zažíva neznesiteľnú fyzickú bolesť, ako aj hlboké duševné muky.

Niektoré záchytné centrá a pracovné tábory drsne a nebezpečne nútene kŕmia praktizujúcich Falun Dafa, ktorí držali protestnú hladovku. Polícia nariaďuje väzňom, aby nasilu držali praktizujúcim otvorené ústa, oddelili im zuby od seba a nútene ich kŕmili silným roztokom kuchynskej soli. Ten, kto to zažije, je v agónii. Po tomto mučení sú praktizujúci Falun Dafa vyčerpaní, s ranami na celom tele. Potom čo boli ich pery roztrhnuté a oddelili im zuby, vnútro ich úst a hltan sú poranené.

Keď polícia udeľuje telesné tresty, zatiaľ čo sa snaží prinútiť praktizujúcich Falun Dafa k "priznaniu", často používajú plastové vrecko, aby ich dusili. Toto je kruté a ľahko prevádzkovateľné mučenie.

Jedna metóda používaná v triedach na vymývanie mozgu a v pracovných táboroch na prinútenie praktizujúcich Falun Dafa vzdať sa ich kultivácie, je známa ako "Vyčerpanie orla." Praktizujúci sú prinútení stáť na jednu stopu vysokej stoličke a nedovolia im ísť v noci spať. Bez ohľadu na ich vyčerpanie sú stále nútení vydržať ich dennú pracovnú náplň, ktorú často predstavuje namáhavá práca.

Aby praktizujúci Falun Dafa prezradili svoje mená a adresy, polícia im vykrúti ruky za chrbát do najextrémnejšej polohy, ťahá ich za vlasy a udiera ich hlavou proti múru. Polícia niekedy tlačí hlavu praktizujúcich dolu nad záchodovú misu plnú výkalov, aby nútili praktizujúceho cítiť ten zápach.

Takmer každý uväznený praktizujúci Falun Dafa zažil poníženie visenia, bitia, šoky elektrických obuškov a vyzlečenie do naha. Niektorí praktizujúci z jedného pracovného tábora si spomínajú, že polícia vyzliekla praktizujúcich a potom používala doma vyrobený elektrický nástroj na šokovanie, aby ich mučila. Tento nástroj sa podobal na tehlu a mal oveľa vyššie napätie ako bežné elektrické obušky. Koža sa roztrhne a krváca na každom mieste, kde dostane šok z tohto nástroja.

Praktizujúci Falun Dafa, ktorí dlho držali protestnú hladovku sa nemôžu pohnúť potom, čo sú priviazaní k "Posteli Mŕtveho." (Končatiny praktizujúceho sú natiahnuté a priviazané k štyrom nohám ľadovo studenej kovovej postele. Vôbec sa nemôžu hýbať, ani im nedovolia vstať, aby sa najedli, napili alebo išli na toaletu. Toto zaobchádzanie môže trvať od niekoľkých hodín po viac ako dva týždne. Táto krutá metóda mučenia vyvoláva silné fyzické a psychické stopy na praktizujúcom.)

"Sedenie na doske" (Sedenie na drsných drevených doskách bez dovolenia vyrovnať si nohy.) Praktizujúci musia vydržať toto mučenie každý deň, zatiaľ čo kriminálni väzni jedia ich jedlo a spia celú noc. Medzi tými, ktorí držali protestnú hladovku boli starší občania, ľudia v strednom veku, mladí študenti a deti, všetci z bežných zamestnaní, ako robotníci v továrni, farmári, úradníci, intelektuáli a študenti. Tieto protestné hladovky praktizujúci držia mnoho dní, aby protestovali proti nezákonnému zadržaniu a apelovali za prepustenie všetkých protizákonne zadržaných praktizujúcich Falun Dafa. Ak sa ich zamestnanci pracovného tábora opýtajú, či chcú dnes jesť, jemne pokrútia hlavou, celkom oslabení. Potom ich úradníci pracovného tábora nútene kŕmia, niekedy silným roztokom kuchynskej soli, inokedy dokonca vodou s korením. Napriek tomu praktizujúci Falun Dafa stále pokojne odolávajú 30 dní, 50 dní, dokonca aj viac ako 120 dní! Aj keď sú na pokraji smrti, praktizujúci Falun Dafa, ktorí držia protestnú hladovku, toto všetko znášajú. Niektorí zahynú od utrpenia, ale tí, čo prežijú, vytrvávajú a zostávajú pevní.

Mnohí praktizujúci Falun Dafa sú zatvorení do "vodnej kobky", takej, v akej zomrela praktizujúca Falun Dafa, Ding Yan. Musia stráviť mnoho nocí v temnote, zatiaľ čo sú ponorení po hruď do hlbokej vody. (Odkaz na článok o Ding Yan [angl.]: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2001/9/7/13629.html)

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2002/2/3/18368.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2002/1/28/23940.html

5. Kresby: Spomienky umelkyne na jej život vo väzení a na nútené kŕmenie

Táto praktizujúca išla do Pekingu apelovať a bola niekoľkokrát zatknutá. Bola zadržaná, bitá a nútene kŕmená. Musela sa rozviesť so svojím manželom. Teraz je bez domova a nemôže vidieť svoju dcéru. Štyri kresby nižšie sú založené na jej spomienkach na život vo väzení.

Jiang Zemin šliape po Ústave Čínskej ľudovej republiky Nútené kŕmenie v 13. divízii úradu verejnej bezpečnosti, oblasť Chang Ping, Peking
Cela praktizujúcich Falun Gongu, ktorí žili v záchytnom centre Dongshan v Guangzhou, provincia Guangdong Cela praktizujúcich Falun Gongu v 13. divízii úradu verejnej bezpečnosti, oblasť Chang Ping, Peking

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2001/5/27/10412.html
Čínska verzia: http://minghui.cc/mh/articles/2001/5/26/11490.html

6. Kresba mučiacej techniky: Ženský nútený pracovný tábor Maojiashan v meste Chongqing nútene kŕmi a vstrekuje praktizujúcim Falun Dafa drogy

Počas januára a mája 2002 polícia v ženskom nútenom pracovnom tábore Maojiashan v meste Chongqing nútene vstrekovala drogy praktizujúcej Falun Dafa, Qui Cuixiang, tak ako to je ukázané hore a používali brutálnu silu. Tá čo stojí bokom a velí ostatným, je policajtka Yang Ming. Tí, ktorí počúvajú jej príkazy vstrekovať injekcie sú odsúdení drogoví narkomani. Skrútili vlasy Qui Cuixiang, aby ju ponižovali. Zatiaľ čo jej vstrekovali injekcie, jeden z väzňov držal hlavu pani Qui, ďalší jej držal roztvorené ústa, ďalší držal jej nohy a iný jej tlačil chrbát k zemi. Ďalšia kriminálnička pomiešala drogu s vodou z vodovodu a používala striekačku, aby pani Qui násilne dala drogu do úst. Praktizujúci Falun Dafa, Zhou Chengyu, Long Gang, Wang Jiqin a ďalší umreli na následky tohto strašného mučenia od injekcií škodlivých drog.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/8/7/51124.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2004/7/10/79062.html

7. Ženský nútený pracovný tábor Maojiashan v meste Chongqing vešia praktizujúce Falun Dafa za putá na dlhý čas (Obrázok)

Popis k obrázku: V júli 2000 bola Qui Cuixiang z mesta Chongqing nelegálne odsúdená na jeden rok nútenej práce. Vďaka jej silným spravodlivým myšlienkam sa jej podarilo uniknúť a odvtedy žila v exile, aby sa vyhla ďalšiemu prenasledovaniu. V máji 2001 ju polícia opäť uniesla a opäť ju umiestnila do núteného pracovného tábora. Dvaja policajti s oceľovými prilbami ju zviazali lanom, potom čo ju dokopali a zbili. Zalepili jej ústa páskou a vliekli ju, aby ju ukazovali ostatným. Potom jej stúpili na krk a na ramená. Qui Cuixiang na mieste stratila vedomie. Polícia ťahala bezvedomú Qui Cuixiang cez všetky oddelenia a všetky skupiny, ukazujúc ju takto po niekoľko hodín.

Potom čo Qui Cuixiang odvliekli naspäť na jej oddelenie, bola v bezvedomí nevedno aký čas. Policajtka, vedená Yang Ming, ostrihala Qui Cuixiang vlasy nakrátko a zviazala jej vlasy tak, aby ju ponížila. Chceli ju prinútiť vzdať sa praktizovania Falun Dafa. Spútali ju a zavesili ju z kovového zábradlia okna kancelárie. Celé jej telo viselo vo vzduchu, dotýkajúc sa zeme iba prstami na nohe. Zbavili ju tiež spánku na 30 dní.

Počas noci, po pol dvanástej, zavesili Qui Cuixiang z konca postele Tang Xiaoyu (drogovo závislej väzenkyne) a nariadili jej, aby na ňu dozerala. Keď Qui Cuixiang zatvorila oči, bola bitá a kopaná. Qiu Cuixiang bola zavesená od 24. mája 2001 do 24. júna 2001, nepretržite po 30 dní, až kým jej riaditeľ pracovného tábora, Wang Rengao, dovolil spať. Počas spánku bola stále spútaná. Qiu Cuixiang bola spútaná a zavesená celkovo 119 dní. Potom čo bola prepustená z pracovného tábora ju vzali do Tretej vojenskej nemocnice na fyzické vyšetrenie. Na základe vyšetrenia sa zistilo, že jeden z jej chrbticových stavcov bol zlomený a teraz je zdeformovaný a nalomený.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/7/27/50708.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2004/7/11/79151.html

8. Zobrazenie mučiacich techník a metód používaných na praktizujúcich zadržaných v záchytnom centre Jinzhou, v meste Dalian, provincia Liaoning

Nižšie sú zobrazené niektoré mučiace zariadenia používané na praktizujúcich Falun Gongu zadržaných v záchytnom centre Jinzhou, v meste Dalian, provincia Liaoning.

Mučiaci nástroj: Smrtiaca konštrukcia

Tento nástroj je pravouhlý rám vyrobený z kovových rúrok. Na štyroch rohoch rámu sú štyri putá vyrobené z hrubých kovových pásikov. Dve menšie putá navrchu sa používajú na zaistenie rúk obete a dve väčšie na spodku sa používajú na upevnenie nôh. Človek musí byť takto zohnutý a nemôže sa vystrieť alebo si sadnúť. Keď sú ruky aj nohy pripútané k tejto konštrukcii, spôsobuje to neznesiteľnú bolesť. Len čo pohne jednou rukou, druhá ruka ako aj nohy sú neznesiteľne vykrútené. Keď obeť vypočúvajú alebo nútene kŕmia na inom mieste, musí potom prejsť dlhú vzdialenosť, čo jej prináša veľké utrpenie. Každý krok spôsobuje neopísateľnú bolesť. Zadržaní nepraktizujúci by sa zrútili po spútaní týmto zariadením za jeden alebo dva dni, ale praktizujúci sú nútení vydržať tieto mučenia desiatky dní. Ich ruky a nohy sú potom veľmi opuchnuté. Keď je zadržaných veľa praktizujúcich, dozorcovia spútajú dvoch praktizujúcich jednou takouto konštrukciou. V takomto prípade je jedna ruka a jedna noha praktizujúceho pripútaná do rámu. Toto je ešte bolestivejšie. Keď je len jeden človek pripútaný k rámu, môže zmenšiť svoju bolesť tým, že svoju polohu mení veľmi pomaly. Keď sú však spútaní dvaja, pohyb jedného z nich spôsobí prudkú bolesť obom.

Mučiaci nástroj: Gumená Doska

Tento nástroj je vyrobený z gumy. Používajú sa dva typy týchto nástrojov. Jeden typ je pokrytý kovovými nitmi na oboch stranách a používa sa špeciálne na udieranie praktizujúcich mužov. Druhý typ tohto nástroja nemá kovové nity a používa sa na udieranie praktizujúcich žien. V záchytnom centre Jinzhou často používajú dozorcovia tieto nástroje na bitie praktizujúcich. Zhang Shuquan je väzenský lekár. Spolu s dvoma inými dozorcami takto zbili veľa praktizujúcich. Väčšina z týchto praktizujúcich pochádza z rovnakého mesta (mesto Dengshahe) ako Zhang Shuquan. Zhang však veľmi kruto bil svojich spoluobčanov. Väčšinou praktizujúcich týmto nástrojom udieral do tváre, čím spôsobil, že okamžite stratili vedomie. Tváre niektorých praktizujúcich boli okamžite samá modrina. Takéto bitie spôsobuje, že tváre praktizujúcich neznesiteľne bolia a praktizujúci majú závrate.

Mučiaci nástroj: Bambusová doska

Policajt väzenia Du Xianjun raz použil bambusovú dosku na udieranie do tváre praktizujúcej ženy. Jej tvár bola potom veľmi opuchnutá, s dvoma veľkými ranami, ktoré veľmi krvácali.

Mučiaca metóda: Nútené kŕmenie

Bývalý riaditeľ záchytného centra Jinzhou, Du Xianjun a súčasný riaditeľ Fan, prikazoval dozorcom, aby kruto násilne kŕmili praktizujúcich, ktorí držia protestnú hladovku. Niekoľko dozorcov schmatlo praktizujúcich za vlasy a vykrútili ich hlavy dozadu. Usadili praktizujúcich na posteľ, na stoličku alebo na zem. Potom cez ústa vložili plastovú rúrku do žalúdkov praktizujúcich. Opakovane strkali rúrku tam a späť, aby spôsobovali zranenia a bolesť. Hltan praktizujúcich bol často poranený. Rúrku strkali do úst, hrdla, hltanu, vyvolávajúc neznesiteľnú bolesť a takmer zadusenie. Podľa praktizujúcich, ktorí trpeli takéto mučenia, sa vždy po mučení cítili, akoby boli na pokraji smrti. Du Xianjun bol extrémne krutý. Aby vyviazol zo zodpovednosti za svoje zločiny, odišiel a prešiel na iný pracovný oddiel. Na konci roku 2000 Du Xianjun a zástupca riaditeľa Wang Wenqi nútene kŕmili 20 praktizujúcich a pohľad na nútené kŕmenie a stav po ňom bol príliš desivý, aby sa dal vydržať.

Mučiaca metóda: Nesenie nádob s vodou

Polícia priviaže ruky praktizujúcemu k vykurovaciemu potrubiu dvoma veľmi hrubými a pevnými nylónovými povrazmi. Potom leje vodu na tvár praktizujúceho. Prinesú dve obdĺžnikové nádoby naplnené vodou. Každá nádoba obsahuje okolo 25 litrov vody a používajú dlhý bavlnený povraz, aby zviazali dve nádoby dohromady a zavesili ich cez plecia praktizujúceho. Po chvíli použijú vodu, aby navlhčili povraz používaný na zväzovanie dvoch nádob. Pretože počasie bolo horúce, po chvíli sa povraz prilepí na kožu. Každý z oboch policajti potom ťahá jednu nádobu tam a späť cez plecia praktizujúceho. Po niekoľkých ťahaniach je koža na pleci a na krku roztrhnutá. Telo je vyčerpané z váhy dvoch nádob. Po chvíli sú opuchnuté aj ruky. Po 30 minútach sú ramená praktizujúcich stŕpnuté a znecitlivené. Po takomto mučení budú ruky umŕtvené a praktizujúci nie je schopný rukami nič robiť. Po tomto mučení to zaberie asi pol mesiaca, kým sú praktizujúci opäť schopní robiť niečo so svojimi rukami. Trvá to až pol roka, kým sa ruky postupne vyliečia. Praktizujúci Xu Zhibin a Miao Junjie boli raz podrobení tomuto mučeniu. Boli zadržaní vo väzení v meste Wafangdian. Praktizujúca žena prešla tiež cez toto mučenie, a aj keď policajti naplnili vedro keď ju mučili, iba dopoly bolesť bola nevydržateľná.

Mučiaca metóda: Nútená práca

Aby zarobili peniaze, policajti v záchytnom centre Jinzhou nútia praktizujúcich vykonávať ťažkú prácu, vyrábaním rôznych druhov výrobkov.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/7/20/50317.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2004/6/30/78335.html

9. "Zavesenie suda" - mučiaca metóda používaná policajtmi mesta Dalian na prenasledovanie praktizujúcich Falun Dafa

Od praktizujúcej v Číne

Večer 25. júla 2002 som bola zatknutá v dome kamarátky políciou, ktorá na mňa striehla. Bili ma a kopali, zamerajúc sa špeciálne na moju hruď a brucho, čím mi spôsobili tmavé fialové modriny. Moja hlava mala po bití otvorené rany a moja tvár bola tiež strašne opuchnutá.

Mučiaca metóda "Zavesenie suda"- ilustrácia

Polícia ma neskôr dopravila na odľahlé miesto, aby ma ďalej týrala. Našli pevné, silné nylónové lano, ktoré sa používa špeciálne pre lodný a rybársky priemysel. Zavesili lano z vykurovacieho potrubia vo výške strechy a zavesili ma naň, s oboma rukami zviazanými, a liali vodu na moju tvár. Polícia potom uložila dve plastové obdĺžnikové nádoby naplnené vodou, vážiace každá okolo 40, 50 jin (asi 20 až 30 kg). Povedali: "Keďže si žena, naplníme ich trochu menej." Pár dní predtým zavesili dve plné nádoby vody na iného praktizujúceho. Použili dlhý povraz na zviazanie oboch nádob a zavesili ich cez moje plece.

Po chvíli, keď zistili, že sa mi nič nestalo, polícia namočila povraz. Pretože som sa už potila kvôli horúcemu počasiu, mokrý povraz sa lepil priamo na moju kožu. Obidvaja policajti uchopili povraz s nádobami a ťahali ním sem a tam. Koža na mojom pleci a krku bola odretá a krvácala, potom čo sa takto zarezala niekoľkokrát. Bola som unavená a mala som bolesti, nesúc dve nádoby s vodou cez moje plece, ktoré vážili takmer 50kg. Povraz sa veľmi bolestivo hlboko zarezal do môjho pleca. Po chvíli začali moje ruky opúchať. Navyše jeden z policajtov začal štuchať do mojich podpazuší, aby zväčšil bolesť z mučenia.

Prešla ďalšia polhodina. Stratila som cit v ramenách. Neskôr som sa cítila zle a ťažko sa mi dýchalo. Takto ma mučili takmer štyri hodiny. Keď mi rozviazali ruky, boli úplne znecitlivené a nemohla som nič chytiť. Až po dvoch týždňoch som mohla opäť niečo chytiť do rúk a trvalo to šesť mesiacov, kým sa postupne vyliečili.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/6/27/49589.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2004/6/6/76439.html

10. Zobrazenie metód mučenia v mužskom pracovnom tábore Wangcun v provincii Shandong.

Postavy nižšie boli nakreslené praktizujúcim, ktorý unikol vďaka svojim silným spravodlivým myšlienkam z pracovného tábora Wangcun v provincii Shandong. Kvôli neochvejnej viere tohto praktizujúceho v "Pravdivosť, Súcit a Znášanlivosť" ho polícia rôznymi metódami mučila po niekoľko mesiacov. Ale bez ohľadu na to, aké drsné a kruté boli ich mučenia, spravodlivé myšlienky praktizujúceho sa nikdy neodklonili.

Nakoniec odišiel z pracovného tábora a so svojimi obmedzenými maliarskymi zručnosťami načrtol tieto kresby plné krvi a sĺz.

Barbarské nútené kŕmenie

Barbarské nútené kŕmenie
Text v obrázku:
1. Neverím, že sa mi tvoje ústa nepodarí roztvoriť. Vyskúšam na tebe náš otvárač úst.
2. Rozširuje otvárač úst do maximálnej možnej miery.
3. Osoba je spútaná, aby nevytiahla kŕmiacu hadičku
4. Kŕmiaca hadička je umiestnená.
5. "Barbarské nútené kŕmenie" je mučiaca metóda, ktorú polícia používa na prenasledovanie praktizujúcich. Pracovný tábor Wangcun nútene kŕmi praktizujúcich jedlom a liekmi s neopísateľnou skazenosťou. Štyria až piati ľudia obklopia praktizujúceho, ktorý je priviazaný k stoličke a používajú kovové dláta a kliešte, aby roztvorili jeho ústa. Roztvoria ústa a vylomia mu zuby, aby im neprekážali. Zatiaľ čo poškodzujú ústa a pery praktizujúceho, používajú kovový otvárač úst, aby ho prinútili mať ich otvorené. Zaprú otvárač proti dolným a horným zubom, rozťahujúc ho čo najviac, spôsobujúc neznesiteľnú bolesť a vyvolávajúc pocit, akoby sa človeku lámala sánka. Robia to takto dlhý čas, aby trpel, a potom mu do hrdla strčia hrubú trubicu, aby ho nútene kŕmili. Horné aj dolné zuby človeka sa budú potom kývať, čo spolu s bolesťou v sánkach spôsobí, že človek bude trpieť niekoľko mesiacov.

Predtým ako nútene kŕmia človeka cez nos, ako to bežne robia, vždy ho nútene kŕmia niekoľkokrát najskôr cez ústa, aby zakúsil silu otvárača úst a hrubej trubice.

Elektrické šoky a "Visenie na kríži"

Elektrické šoky a "Visenie na kríži

Text k obrázku:
Elektrický šok:
1. Štyria policajti používajú štyri elektrické obušky, aby naraz šokovali praktizujúceho po dlhý čas. Pri tých neochvejných dvaja policajti stúpia na členky praktizujúceho, a tak ho šokujú.
2. Vnútorné strany stehien
3. Krk
4. Vnútorná strana ramien
5. Ruky sú zviazané veľmi tesne, majú modriny a sú opuchnuté
6. Stred chodidla
7. Po elektrickom šoku má šokovaná časť pľuzgiere a bude opuchnutá. Členky budú znecitlivené a budú bolieť celé mesiace.

Visenie na kríži:
1. Mučenie "Visenie na kríži" sa používa zlými ľuďmi na prinútenie praktizujúcich vzdať sa ich viery
2. Osoba bude takto zavesená dňom a nocou po niekoľko dní alebo až mesiac. Ramená, nohy a chodidlá budú opuchnuté. Chodidlá budú mať pľuzgiere. Človek nemôže chodiť, keď ho odviažu.
"Visenie na kríži" je ďalšou mučiacou metódou používanou policajtmi v pracovnom tábore na prinútenie praktizujúcich vzdať sa ich viery. Zavesia ramená praktizujúceho kus nad ním a nútia ho stáť, niekedy aj počas močenia a vyprázdňovania čriev. Bude takto zavesený celé dni a noci, až celý mesiac. Ruky a nohy potom opuchnú a na chodidlách bude mať pľuzgiere a budú opuchnuté tak, že človek nemôže chodiť. Praktizujúci Chen Xuekai v obvode Linshu, v meste Linyi, provincii Shandong bol zavesený viac ako mesiac.

Státie tvárou k stene alebo sedenie na malej lavičke

Text k obrázku:
1. Mužský pracovný tábor Wangcun v provincii Shandong prenasleduje praktizujúcich: Dozorcovia ich nútia stáť tvárou k stene alebo sedieť na malej lavičke po dlhý čas.
2. Sú prinútení stáť tvárou k stene po celú noc a celý čas musia byť vystretí.

Obrázok 4: Text k obrázku:

Mužský pracovný tábor Wangcun v provincii Shandong prenasleduje praktizujúcich, ktorí pevne veria v "Pravdivosť, Súcit a Znášanlivosť."

Policajti často nútia praktizujúcich stáť tvárou k stene po dlhý čas. Niektorí praktizujúci boli prinútení sedieť na malej lavičke, od skorého rána až do polnoci alebo dokonca do tretej hodiny nasledujúceho rána. Niektorým nedovolili spať.

Prečo je sedenie na lavičke mučením? Zvyčajne si myslíme, že sedenie na lavičke je oddych. To však platí, len ak človek môže v čase slobodne zmeniť pozíciu. Ale praktizujúci sú prinútení sedieť v nehybnej pozícii (horší trest bude nasledovať, ak sa človek sám pohne), a nedovolia im spať.

Oni nútia neochvejných praktizujúcich sedieť na malých lavičkách celý deň. Praktizujúci je nútený sedieť od piatej hodiny ráno do pol desiatej večer. Je, spí a umýva sa v jednej izbe a potrebuje dovolenie, aby mohol ísť na záchod. Izba veľmi zapácha a je v nej dusno.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2004/1/23/44346.html

Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2004/1/10/64533.html

11. Obrázky: Tri typické metódy používané na mučenie praktizujúcich Falun Gongu

Kruté bitie a šokovanie elektrickými obuškami

Jeden umelec, ktorý praktizuje Falun Gong, použil kresby, aby poukázal na to, ako policajní úradníci v čínskych väzeniach a pracovných táboroch bezcitne mučia praktizujúcich Falun Gongu. Tieto obrázky zobrazujú ako policajti bijú a šokujú praktizujúcich elektrickými obuškami. Tieto obrazy boli vystavené v Rakúsku na "Noci umenia dynastie".

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2003/5/30/36321.html
Čínska verzia: http://minghui.ca/mh/articles/2003/5/29/51115.html

12. Praktizujúce v nútenom pracovnom tábore Xin'an v Beijingu sú šokované a pichané elektrickými ihlami v špeciálne navrhnutej mučiacej komore.

Praktizujúca Falun Dafa A, 32 ročná, bola unesená a poslaná do skupiny číslo 4 núteného pracovného tábora Xin'an v Pekingu (tiež nazývaného Ženský nútený pracovný tábor, Peking) v júli 2001. Odolávala zlému prenasledovaniu. Počas dvoch mesiacov odmietala nosiť uniformu pracovného tábora, keďže nebola kriminálnička a nespáchala žiadny zločin. Po celý čas bola spútaná. Úradníci ju zamkli do vypočúvacej miestnosti a nariadili štyrom ľuďom, aby na ňu každý deň dozerali. Dozorca pracovného tábora Li Jirong jej zakázal spať, sprchovať sa, umývať si tvár, čistiť si zuby alebo používať toaletu. Ako jedlo dostala iba jednoduchý parený kukuričný suchár bez chuti, vyrobený iba z kukuričnej múky a vody (bez soli, cukru alebo oleja) a niekoľko kúskov zeleniny nakladanej v octe. Každý deň ju bili, takže jej často krvácalo z nosa, na očiach mala modriny a boli opuchnuté a mala pľuzgiere po celom tele. Aj pod takýmto mučením, vždy keď mala možnosť ísť von, nahlas zvolala "Falun Dafa je dobrý!", čo ľudí dojímalo. O dva mesiace neskôr ju dozorca Li Jirong poslal do "Radikálnej prevýchovnej skupiny", kde bola zadržiavaná v malej cele. Vo vnútri cely nemohla vidieť žiadne svetlo. Dvere cely boli otvorené aj v zime, takže miestnosť bola extrémne chladná. Vo vnútri miestnosti bola navyše spútaná v polohe, v ktorej nemohla ani stáť vystretá ani si nemohla sadnúť. Steny, strop a podlaha tejto malej cely boli pokryté elektrickými ihlami. Ak naklonila čo i len trochu telo a dotkla sa nejakej časti steny, stropu alebo podlahy, dostala elektrický šok od elektrických ihiel. Keď bola vyčerpaná a ospalá pod vplyvom núteného dlhého odňatia spánku, často dostala šok od elektrických ihiel alebo ju dozorcovia zbili. Po celom tele mala pichnutia od ihiel a jej koža vyzerala ako sito. Stále ju zadržiavajú v týchto strašných podmienkach "Radikálnej prevýchovnej skupiny."

Praktizujúca Falun Dafa B, 58 ročná, pochádza z Pekingu. Potom čo bola unesená a poslaná do núteného pracovného tábora Xin'an v Pekingu v júni 2001, nielenže odolávala vymývaniu mozgov, ale tiež otvorene hovorila o Falun Dafa v jej triede a skupine a objasňovala im pravdu o prenasledovaní. Dozorca Li Jirong preto prikázal niekoľkým ľuďom, aby ju za to zbili. O mesiac neskôr bola poslaná do "Radikálnej prevýchovnej skupiny" a umiestnená do malej tmavej cely, kde boli po celých stenách, na strope a podlahe, umiestnené elektrické ihly. Vo vnútri malej cely bola kruto bitá, šokovaná a pichaná elektrickými ihlami.

Praktizujúca Falun Dafa C, 48 ročná, pochádza z oblasti Yanqing v Pekingu. Poslali ju do skupiny číslo 4 núteného pracovného tábora Xin'an v apríli 2001. Odolávala vymývaniu mozgov. Dozorca Li Jirong ju nútil stáť v rohu vstupnej haly a zakázal jej používať sprchu, umývať si tvár, čistiť si zuby alebo používať toaletu. Li Jirong tiež navádzal ostatných, aby ju kruto bili, nútili ju sedieť v drepe, kľačať alebo "lietať" (pozri obrázok nižšie). O dva mesiace neskôr povedala nahlas počas športovej udalosti "Falun Dafa je správna kultivačná cesta." Li Jirong ju hneď spútal a poslal ju do malej tmavej cely na ďalšie vypočúvanie a mučenie. Li Jirong sa tiež cez telefón vyhrážal a nadával jej členom rodiny; Li Jirong hovoril, že predĺži čas väzby praktizujúcej o pol roka. Teraz praktizujúca stále trpí prenasledovaním v pracovnom tábore.

Praktizujúca Falun Dafa D, 54 ročná, bola zatknutá a privedená do núteného pracovného tábora Xin'an v septembri 2001. Odolávala vymývaniu mozgov a bola kruto mučená dozorcami Li Ziping a Li Jirong. Dozorcovia tiež navádzali väzňov, aby ju bili a nedovolili jej normálne žiť. Počas ranného cvičenia zvolala: "Falun Dafa je dobrý" a "Falun Dafa je správna kultivačná cesta." Dozorcovia jej okamžite zakryli ústa a ukrutne ju bili a kopali. Potom ju dozorcovia spútali a uväznili vo vnútri úžitkovej miestnosti na vodu; bola vtlačená pod umývadlo a prinútili ju tam zostať. Jej členky opuchli a boli také hrubé ako jej stehná. Ešte aj v takýchto podmienkach ju dozorcovia bez prestávky stále nútili robiť nesmierne ťažkú prácu. Bola prinútená robiť všetku špinavú a namáhavú prácu. Dozorcovia tiež nariadili ostatným väzňom, aby ju kruto kopali, zatiaľ čo pracovala.

26. september 2002

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2002/10/6/27282.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2002/9/27/37166.html

13. Železná stolička používaná Jiang Zeminovým režimom na mučenie praktizujúcich

(Clearwisdom.net)

Železná stolička je zhotovená zo železných rúrok. Obete sú na dlhý čas pripútané na železné stoličky so zviazanými rukami a nohami.

Čínske poznámky na pravej strane: putá na ruky, zápästia, nohy a členky.

Zdroj: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2002/1/9/17577.html
Čínska verzia: http://www.minghui.org/mh/articles/2002/1/8/22783.html