FDI: 30 úmrtí praktizujúcich Falun Gongu umučením a zlým zaobchádzaním hlásených vo februári

New York (FDI) - počas februára 2004 bolo napriek pokračujúcemu zakrývaniu informácii ohľadom prípadov Falun Gongu zo strany čínskych úradov odhalených viac ako 30 úmrtí praktizujúcich Falun Gong v Číne.

Mnoho so smrtí sa stalo v posledných niekoľkých mesiacoch, pričom nedávno bolo odhalených aj niekoľko úmrtí z rokov 2002 a 2001.

Severovýchodná čínska provincia Heilongjiang ohlásila najväčší počet zabití (8), nasledovala Jilin (5), Liaoning (3) a Hebei (3).

Týchto 30 prípadov predstavuje nárast v správach o zabití praktizujúcich Falun Gong v Číne. Počas predchádzajúcich troch mesiacov od novembra 2003 do januára 2004 bolo ohlásených celkovo 64 smrtí. (správy)

"Mučenie a zabíjanie praktizujúcich Falun Gongu zostáva rozšírené a stojí za ním niekoľko vysoko postavených úradníkov," hovorí hovorca informačného centra Falun Dafa, pán Erping Zhang. "Preto vítame také činy ako predloženie rezolúcie komisii OSN pre ľudské práva, aby napomenula Čínu... svetlo tiež treba vniesť do činov tých jednotlivcov v čínskej vláde, ktorí nezmyselne pokračujú v nariaďovaní a podporovaní týchto zverstiev."


Rodák zo Šanghaja, pán Xingxing Ma, 40 rokov umrel na následky zranení z mučenia, ktorých drastickosť ho pripútala na lôžko a spôsobila, že už nebol schopný spoznať ani svoju rodinu.

Prípady zabitia umučením sú ohlásené ako samovraždy a choroby

Počas posledných štyroch rokov zdroje v Číne odhalili, že polícia je splnomocnená ohlasovať prípady zabitia praktizujúcich Falun Gongu umučením ako "samovraždy" alebo úmrtie následkom "prirodzených príčin" alebo "choroby."

Rodiny často dostanú nepresné správy o príčine smrti, ktoré vytvoria úrady.

Pán Peng Guangjun, 55 rokov, obyvateľ Pekingu, bol ubitý na smrť policajtom a umrel v "jednotke intenzívnej výchovy." Peng podstupoval "transformáciu", pretože nahlas povedal, že "Falun Dafa je dobrý", keď bol v pracovnom tábore v Tuanhe. Úrady oznámili členom rodiny, že pán Peng umrel na chorobu a ponúkli im, že im pokryjú náklady na pohreb, ak sa nebudú hlbšie zaujímať o príčinu smrti.

Pred kremáciou však jeden zdroj, ktorý preskúmal telo Penga objavil mnoho znakov od elektrických šokov na tvári, polámané kosti, škvrny od krvi a čierne a fialové podliatiny na hlave a na tele.

O pani Jiang Chunxian, 34 rokov, z mesta Dehiu, správcovia väzenia vyhlásili, že umrela vo fakultnej nemocnici mesta Gaiqiuen na "náhle" zlyhanie srdca. Rodinní príslušníci však hovoria, že Jiang nikdy nemala problémy so srdcom. Navyše, pri prehliadke tela vo väznici Heizuizi jej rodina objavila dôkazy mučenia - veľký krvavý blok na zadnej strane jej tela a veľké červené oblasti na vnútornej strane stehien.

Zdroje oboznámené s jej prípadom potvrdili, že Jiang bola nútene kŕmená, bitá a mučená elektrickými obuškami.

Pán Ma Xingxing, 40 rokov zo Šanghaja zomrel doma potom, ako podstúpil mučenie v pracovnom tábore Qinpu. Zdroje hovoria, že úrady prepustili pána Ma keď bol na pokraji smrti a bol vyčerpaný, pripútaný na lôžko, neschopný jesť a nebol už schopný spoznať ani tváre svojej rodiny.

Mená praktizujúcich, ktorých smrť bola vo februári 2004 potvrdená sú: Xie Wenping, Xu Shuxiang, Jin Guanghua, Na Changjian, Song Gang, Liu Ming, Wang Xidong, Song Shijie, Guo Ruixue, Zang Youqing, Li Xuelian, Peng Guangjun, Zhang Bingxiang, You Zhilan, Zhang Shuzhen, Liu Xing, Liu Xin, Zhang Quande, Feng Shizhao, Sun Faxiang, Liu Zhichen, He Ping, Ma Xinxing, Jian Chunxian, Wang Shubin, Yu Xiuchun, Sun Xiumei, Yang Zhongfang, Wang Wenbo.

Meno jedného praktizujúceho, ktorého prípad smrti bol ohlásený vo februári ostáva neznáme.

###

Zdroj: http://www.faluninfo.net/displayAnArticle.asp?ID=8483
Správa v DOC forme